המשפחה חשובה מהבית

ככה תשמרו על זוגיות טובה.

הזדמנות להעצמה זוגית ומשפחתית.

במשך השנים פגשתי זוגות שבנו בית חלומות ובתוך כל חווית הבניה והיצירה, הביאו את הזוגיות שלהם למקום לא טוב בכלל.

"המשפחה חשובה מהבית".
חברים, זו לא רק כותרת, זה האתגר החשוב ביותר שלנו. תקופת הבניה מאתגרת ונמשכת תקופה ארוכה. החל מתכנון הבית ועד קביעת המזוזה תצטרכו לקבל החלטות משותפות רבות. לפעמים החלטות כייפיות ולפעמים החלטות כואבות ומאכזבות. ההחלטות יתקבלו בתנאי לחץ ובחוסר פניות וריכוז של כל אחד מכם בזמנים מסויימים. בנוסף, לכל אחד יש את הרצונות, חלומות, אגו וכו'. אז איך עוברים את תהליך התכנון והבניה בזוגיות אוהבת ומעצימה?

שיתוף * ויתור * כבוד

הם שלושת הערכים העיקריים שיובילו אותנו להעצמה זוגית.

שיתוף:


תאמו ציפיות: חשיבות הבית (הקירות מול היחסים בתוך המשפחה), הגדירו תקציב מוסכם מראש, קבעו זמנים לחשיבה משותפת, בדקו את הזמינות של כל אחד מכם לטובת הפרויקט, בחרו תחומי אחריות של כל אחד (בהתאם לכישורים), כתבו רשימת חלומות למימוש בתאם לתקציב.
תפקידים וסמכויות: קבעו מי אחראי על איזה נושא, סמכו האחד על השני ב 100% גם אם עושים טעויות בדרך (זוכרים: אף אחד לא מושלם), הגדירו משימות חודשיות ושבועיות לכל אחד. הקפידו שלכל אחד יהיו מטלות והוא יהיה שותף לתהליך.

ויתור:

הגדרה מראש של תחומי אחריות תאפשר לכם לקבל את החלטת בן הזוג בשמחה.
לדוגמא: בת הזוג אחראית על בחירת המטבח ובן הזוג אחראי על בחירת האלומיניום. יכול להיות שלא תגיעו להסכמה של 100% בבחירת המטבח, אולם עצם הידיעה שיש לבת הזוג את הזכות להחלטה סופית בעניין מתוך הסכמה, תאפשר לבן הזוג לוותר בשמחה וכך גם ההיפך.
לוותר זה לא אומר שהדיעה שלי לא נחשבת או מתבטלת, לוותר זה אומר שאני מאפשר לבן הזוג שלי שאותו אני אוהב לבחור את מה שהוא אוהב.

כבוד:

פרגנו האחד לשניה בכל חשיבה והחלטה, כבדו את רצון בן הזוג ונסו להבין ולאפשר לו לממש את הרצון שלו – גם אם לכם זה מתאים פחות (לא כל יום בונים בית), שתפו פעולה והעריכו את בן הזוג על האומץ שלו להחליט ועל דרך הפעולה שלו.

אנחנו מאמינים שיש לכם כאן הזדמנות אדירה לבנות את בית חלומותיכם ויחד להעצים את הזוגיות ולבנות בה קומה נוספת בשמחה ואהבה. לכו על זה!

בהצלחה !

לירון רפאלי

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support